Головний тренер другої команди Київ-Баскета, яка представляє столичний клуб у Вищій лізі, пояснює, чому його підопічним не вдається перемагати частіше ніж хотілося. Найближчого вікенду кияни проведуть чергові матчі у Южному проти другої команди Хіміка. Вони можуть вже повністю зосередитися на чемпіонаті України, адже вилетіли з Кубка України, поступившись за сумою двох матчів аматорським Шаманам.

– До Южного у нас буде непростий візит. Суперник – теж молода команда, перспективні хлопці. Але вони вже зіграні, не один рік грають разом. Але за великим рахунком у них гравці такого самого віку, як і у нас. Усе залежатиме насамперед від бажання – хто більше прагнутиме перемогти у цих іграх. Я сподіваюся, що ми провели ґрунтовну підготовку, розібрали Южний, можемо розраховувати на позитивний результат. А щодо нестабільного виступу у Вищій лізі? Нестабільність проявляється через те, що у команді зібрані молоді хлопці. Середній вік – 17-18 років. Тому десь вони одну гру добре грають, а у другій – втома проявляється, чи нема самоналаштування. Особливо це помітно по двох іграх з ДОС-ДЮСШ-ДОР і кубкових протистояннях з Шаманами. Щодо Шаманів складно щась коментувати, ми протягом п’яти днів зіграли чотири гри (дві з Шаманами, дві з Рівним). Для такого віку це забагато. Отже десь далася взнаки втома і наслідком цього стала втрата концентрації.

– Навіть, якщо взяти до уваги домашні матчі з Рівним, ви вели по ходу гри +15, +17, але потім не змогли втримати переваги. Через різницю у досвіді?
– Думаю, що і через досвід. А нам забракло не стільки фізичних якостей чи психологічних, а саме досвіду, щоб в кінцівці матчів зіграти інакше.

– Уроки винесли?
– Ми переглядаємо після матчів кожну гру, аналізуємо помилки, хочу, щоб хлопці бачили самі, як вони грають, як захищаються, як грають у нападі. Думаю, що гра з кожним матчем покращуватиметься.

– Гравці стартового складу Бондаренко, Сидорук, Заєць більше стабільні, чи так само «гойдаються на гойдалках»?
– Є і у них спади у грі, але до них більше вимог, бо мають за плечима і досвід міжнародних матчів. Той самий Заєць грав за збірну України U-18. Хочеться бачити від їхньої гри прогресу з кожним наступним днем.

– Якщо враховувати, що друга команда – резерв першої, чи є шанс у Ваших сьогоднішніх підопічних стати гравцями Суперліги?
– Шанс є у кожного, але щодня треба працювати, працювати і працювати. І так само показувати результат постійно. У першу чергу треба проявляти стабільність. Бо коли тебе підпишуть у команду Суперліги, тренер має знати, на що він може розраховувати. А не гадати: сьогодні він зіграє так,а завтра по-іншому, а на третій день ще якось інакше. Отже, зараз найголовніше – досягти стабільності від кожного гравця. І тоді, я думаю, проблем у хлопців не буде, тоді клуб Суперліги буде зацікавлений у твоїх послугах.