Головний тренер КСЛІ-Київ-Баскет-2003, який також є наставником чоловічої збірної України U-16, Андрій Харчинський підбив підсумки виступів своїх підопічних у Запоріжжі на передостанньому турі першого етапу чемпіонату ВЮБЛ (юнаки-2003). Його команда послідовно обіграла Збірну Харківської обл. 87:52, СДЮСШОР-5 (Дніпро) 77:73, ДЮСШ-12 (Запоріжжя) 90:57, СДЮСШОР з баскетболу 100:61. Серія з чотирьох перемог дозволила киянам вийти у лідери чемпіонату України.

– Ключовою для Вашої команди стала перемога над СДЮСШОР-5, чи не так?
– Можна одразу ж поправити? На сьогодні особисто у мене усі ігри ключові. Ми переглядаємо своє ставлення і до суперників, і до самих себе. Бо коли ти ще хлопець і відчуваєш, що ти сильніший, можеш розслаблятися. Є така тенденція серед юних гравців. І це може зіграти злий жарт. Бо усі ігри йдуть щодня на турах. Особливо збірників я підводжу до того, що чемпіонат Європи – це вісім ігрових дні, і лише два вихідних. І напругу, яка є там, потрібно відтворювати тут. Тому жодної гри не проходило, наче вона прохідна. Звісно, гра зі СДЮШОР-5 стоїть осторонь. Але, так, як ми побігли у четвертій грі (зі СДЮСШОР з баскетболу – ред.), який темп нав’язали, це варто було подивитися. Ми не опускаємо планку нижче, ніж вона має бути, повинні її тільки підвищувати. Тоді усі команди, у тому числі суперники, також ставатимуть кращими. А зі СДЮСШОР-5 гра була ключовою. Мали місце гойдалки – і мінус, і плюс, по черзі з дніпрянами виходили вперед. Але кінцівку матчу ми контролювали. І це дозволило нам у турнірній таблиці посісти перше місце, вийти у лідери чемпіонату.

– Кобзистий і Здирка знову діяли у визначальні моменти найпродуктивніше?
– Дуже сильно зараз додає Максим Безима. Він також є гравцем розширеного списку збірної U-16. У нього є дуже гарна властивість – Максим з розряду тих виконавців, які грають від захисту. Зараз їх дуже мало. І максимально діє на користь команді. Навіть складно зараз сказати, як його можна замінити. Знаєте, це саме той випадок, коли ти у збірній шукаєш шостого гравця, якого можна випустити з лавки, щоб він посилив гру. При цьому жодним чином не послабив, ось він з такої серії. Так, треба ще дуже багато працювати, бо він молодий, ще рано про щось говорити, але він за своїм ігровим потенціалом саме з цієї серії гравців. Тобто у складні моменти гри на Максима можна покластися, випустити на майданчик, при цьому не хвилюючись, що це негативно вплине на результат.

– На першому етапі вам залишилося зіграти ще тур.
– Так, саме за його підсумками визначиться чільна вісімка. Одеса ще зустрічатиметься з Дніпром, а ми вже гратимемо з Миколаєвом, Вінницею і Черкасами. А цим суперникам треба добре зіграти, бо треба увійти до Топ-8. Відтак можна очікувати запеклого опору з їхнього боку. Я тільки за те, щоб такий опір мав місце. Чим більше спротиву, тим швидше зростають у майстерності гравці. При будь-якій боротьбі гравець прогресує, а не тупцює на місці.

– Під час ігор у Запоріжжі Ви, як головний тренер збірної, звертали увагу на потенційних кандидатів до команди?
– Можу сказати, що усі кандидати до збірної відіграли на високому рівні. Питань до них не було. Вони з’являться, коли ми вже зберемося на тренувальних зборах в Івано-Франківську 20 січня перед черговим туром Євроліги (відбудеться у Польщі в останній вікенд січня – ред.).