Наставник чемпіона ВЮБЛ (юнаки-2003) Андрій Харчинський – про те, як розвиваються його підопічні на новому рівні, у першій лізі, вже у команді КСЛІ-Київ-Баскет-2.

– Перспективи стати професіоналом є у кожного. Треба просто працювати. Чим більше, тим краще! Напередодні ми провели останнє тренування у цьому році, роз’їхалися по домівках на свята, потім знову до Києва. Можна без прізвищ обійтися? Думаю, 5-6 хлопців, які за цей час з’явилися завдяки своїй працьовитості, сприйняттю того, що відбувається. У нас в команді, в Україні. Дехто став кандидатом до збірної U-18 3×3, дехто потрапив на чемпіонат Європи U-16, деякі не потрапили на чемпіонат Європи, але викликають до себе жвавий інтерес з боку тренерів старших збірних. Наше завдання працювати, ростити їх, намагатися за можливості довести їх. У нас є проект у першій лізі (команда КСЛІ-Київ-Баскет-2). Це той час, коли ще є можливість попрацювати разом і потім створити конкурентноздатний для високого рівня продукт.

– Ті, хто виграв ВЮБЛ, підвищують рівень майстерності у першій лізі?
– Ми повним складом є у заявці першої ліги. Усі фактично були вже задіяні в матчах. 3-4 хлопця достатньо багато часу грають у Першій лізі. І що важливо – результат дають. Але вони там не як навантаження чи талісмани – мовляв має бути цей вік і він перебуває на лавці, як у багатьох команд першої ліги. У мене ці хлопці і заявлені, і вони ж грають. Що не може не радувати.

– Претензії до гравців є завжди, але судячи з результатів виступів у Першій лізі Ви задоволені тим, як команда прогресує?
– Я дуже задоволений тим, що випускники КСЛІ 2000-2003го років народження зібрані під прапором Київ-Баскета. Вони працювали в одній системі і зараз це дає плоди. Мені не треба, щоб вони адаптувалися, притиралися один до одного. Процес був один і сприйняття того, що відбувається на паркеті, одне. І зараз просто мені треба було донести, який захист ми триматимемо у першу чергу, від чого відштовхуватися, що робити. А це тренувалося набагато раніше. І закладалося. І зараз це дає плоди. Я задоволений. Є над чим працювати, але кроки у нас впевнені у напрямку саморозвитку.

– Чого б побажали своїм хлопцям у 2020-му?
– Не зупинятися на досягнутому у Новому році. Є проект молодіжної ліги, першої ліги для нашої команди. Є випусковий рік у ВЮБЛ. Треба скрізь старатися стати чемпіонами. Треба виховати лідерів, які хочуть перемагати. Без поразок цього не досягнути, але прагнення бути першим – дуже гарна риса характеру.