Головний тренер «Київ-Баскета» дав розгорнуті коментарі про хід підготовки команди до сезону, цілі, які стоять перед хлопцями у передсезонних спарингах, призначення Богдана Близнюка капітаном команди та відтермінування старту Кубку Європи ФІБА.

– Айнарс, оцініть будь ласка минулий період подготовки. Що встигли зробити за цей час?

– Наразі в нас третій тиждень підготовки, і зазвичай на початку найбільше уваги приділяється фізиці. Я маю на увазі підготовку тіла та ніг до сезону. Я вважаю, що як команда проводить період підгтовки до сезону, так вона й буде проводити другу половину сезону. Нам не вдалося зробити підготовку такою як раніше, коли ми мали збір на виїзді де грали з командами іншого типу, із різних країн, але я не можу змінити це, тому ми проводимо всю підготовку в Україні.

У перший тиждень тренувалися без контакту. Були важкі, втягуючи вправи. На другому тижні навантаження збільшились. На третьому – ще збільшилися. Добре, що у нас був Кубок Прометея і ми побачили наші слабкості. Хоча перед турніром ми провели лише чотири контактних баскетбольних тренування з яких лише два у повному складі, тому що Майкл [Джейкобсон] приєднався до нас останнім і Саша Мішула теж приїхав пізніше за інших, Незважаючи на це я дуже задоволений тим, як хлопці працюють, їх відношенням. У професійному спорті найважливішим є відношення та бажання. Вони не щадять ні себе, ні інших.

Я вже казав, що тренер не повинен благати команду працювати або додатково мотивувати її. Таке тут неможливо, Я намагаюсь виробити культуру підготовки гравців, де вони самі повинни розуміти чому вони тут та чого від них вимагають. Я хочу щоб команда грала в агресивний баскетбол, тому що я можу це контролювати. Якщо гравець грає м’яко, то це не може контролювати жоден тренер світу. Щоб ми могли грати агресивно на обох кінцях майданчику ми повинні бути сильними, Сучасний баскетбол довів, що гравець може бути талановатим, в нього може бути світла голова та високий рівень прийняття рішень, гарна технічна підготовка, але якщо не буде фізики, то він не зможе реалізувати себе на 100%.

– Які цілі стояли перед командою на турнірі у Кам’янському та наскільки вдалося їх досягти?

– Мета на усі передсезонні матчі єдина – загравати хлопців та приходити до розуміння, хто з ким найкраще поєднується на майданчику, Разом з цим шукати свій напад, Кажу саме «свій», тому що деякі речі можуть працювати з однією командою, та повністю не можуть з іншою. Ставити жорсткі акценти у захисті, де кожен повинени зрозуміти свою роль та свою позицію в окремій ситуації.

Зараз дуже нудні тренування. Перед Кам’янським ми працювали без відпочинку, два довгих двогодинних тренування на день. Зараз також, але тепер додалися ще відео сесії, які допомагають хлопцям зрозуміти, що ми зробили в іграх у Кам’янському, а що – ні. Зі свого досвіду я вже переконався, що гравці це запам’ятають. Хтось раніше, хтось пізніше. Мені дуже важливо, щоб гравці досконально розуміли, що від них хоче тренер. Зрозуміли повністю, а не майже чи просто стали робити так, як інші. Ми тут повинні працювати та бути на одній хвилі й робити так, як це потрібно саме нам. Тому дуже багато уваги приділяється дрібницям та різноманітним нюансам. Не дарма кажуть, що з дрібниць народжуються великі речі.

– Прокоментуйте будь ласка новину про відтермінування Кубку Європи ФІБА на січень. Це добра новина чи погана?

– Не знаю. Мені байдуже, тому що я не реагую на речі, які я не можу змінити. Я відповідальний за ті речі, на які можу вплинути.

– Богдан Близнюк – новий капітан команди. Розкажіть будь ласка, хто обрав його та чого чекаєте від нього у цій ролі?

– Команда не обирала капітана, це було наше, тренерське рішення. Для мене капітан – це не лише найкращий чи один з кращих гравців команди, а посередник між командою та тренерами. Людина, яка може сказати слово у роздягальні. Мій хороший друг, чемпіон НХЛ та багаторазовий учасник Матчу Зірок Сандіс Озоліньш казав, що тренери дають настанови, але саме гравці у роздягальні вирішують, можуть вони це виконати чи ні. На мою думку, Богдан – це саме та людина, яка може вплинути на думки гравців – можуть вони чи ні. Разом із цим я вважаю, що у команді повинно бути кілька таких гравців, тому Богдан не єдиний у цій ролі. Є ще Сергій Павлов та Паша Крутоус.