Центровий Костянтин Анікієнко та головний тренер Айнарс Багатскіс прокоментували вольову перемогу над «Крайльсхаймом» на післяматчовій пресконференції.

Костянтин Анікієнко:

— Просто неймовірні емоції, заради яких хочеться грати в баскетбол. Зал поводився приголомшливо – божевільна підтримка, яка і допомогла нам у ключові моменти. Безпосередньо під час матчу без помилок, звичайно, не обійшлося. Але його результат затьмарив весь негатив, що міг накопичитися за вечір. Кожна перемога в Кубку Європи ФІБА важлива, оскільки хочеться пройти турнірною сіткою якнайдалі. Тому переоцінити сьогоднішній результат складно.

Вважаю, що 2-1, здобуті після першого кола, є хорошим показником, враховуючи рівень суперників з цього раунду. Команди з Німеччини, Італії та Бельгії виразно сильніші за тих, з ким ми зустрічалися на попередній стадії. І, гадаю, у себе вдома вони намагатимуться додати ще. Але, впевнений, ми теж піднесемо опонентам чимало сюрпризів уже протягом кількох тижнів.

Айнарс Багатскіс:

— Дуже задоволений результатом. Ще перед стартом другого групового етапу говорив, що кожна перемога по зимі народжуватиметься у муках. І сьогоднішній матч це підтвердив. Може, «Крайльсхайльм» не найгучніше ім’я в європейському баскетболі, але вони йдуть у групі лідерів Бундесліги, досягнувши успіху практично у всіх матчах грудня. Знаю не з чуток, наскільки якісний німецький чемпіонат, тому здорово здолати його представника.

Перед зустріччю готував команду до фізичного баскетболу, тиску з боку супротивника. Але все-таки трохи розгубилися в атаці, коли зіткнулися з агресією «Крайльсхайма». На своїй же половині трішки просіли, спасувавши перед імпровізацією гостей.

Я не можу сказати, що ми погано руйнували атаки гостей, ні. Але наприкінці першої половини, наприклад, десь трішки не допрацьовували: стрибали на хибні дії, як зайчики, без тиску змінювалися. Німці ж цим користувалися як хороша та досвідчена команда.

У другій половині мені сподобалося те, що хлопці завелися. Відчули: відступати нікуди, треба ламати перебіг зустрічі. Загорівся Кефі –  і за ним потяглися всі інші. Заодно почали виконувати у захисті те, що тренуємо півсезону. Як наслідок, суперник перестав набирати легкі очки. А ми на емоціях продовжували рухатись до перемоги. І повірте, добути її в такому складному матчі, дорогого вартує.

Ми, мабуть, уперше в єврокубок заявили 12 людей. Хоча половина з них виступала з температурою, багато з мікротравмами. Але емоції від успіху мають прискорити відновлення хлопців. І допомогти нам у подальшій подорожі по турніру. Ви ж бачите, тут усі команди рівні – жоден матч не закінчувався з різницею 10+ очок. Тож боротьба триває.

І насамкінець хотів би окремо відзначити вболівальників. Якщо коротко: просто кайф, а не підтримка! Ми вже, мабуть, забули, що український клуб може грати у такій неймовірній атмосфері. Сьогодні саме люди, котрі прийшли на трибуни, гнали нас уперед. Тож низький уклін тим, хто підтримує команду!