Господарі Фіналу чотирьох «Хімік» та столичний «Київ-Баскет» видали видовищний двобій, у якому більше пощастило южненцям.

У першій половині матчу було більше захисту, ніж нападу. За 20 хвили матчу команди на двох наьрали 53 очки — южненці пішли на велику перерву за 3 очок переваги. У стартовій чверті домінував у фарбі гостей новачок Хіміка Тайрел Нельсон, який швидко набрав 9 очок і допоміг южненцям отримати перевагу, яку команда Віталія Степановського не віпдустила до великої перерві.

Хімік будував свою гру через трисекундну, у той час як Київ-Баскет викинув 12 дальних атак за першу половину, реалізувавши з них лише 2. Додатковою проблемою для команди Айнарса Багатскіса стали фоли гравців задньої лінії, адже ще на екваторі другої чверті по три в пасиві було у Мішули та Крутоуса, Мессі отримав два.

У другій чверті у господарів увімкнувся Салліван, який підмінив Нельсона у ролі лідера команди — до великої перерви у форварда господарів в активі було вже 10 + 7 підбирань.

Під час третьої чверті перевага Хіміка сягала 9 очок, однак Київ зумів залишится у грі і підтягнутися у рахунку завдяки індивідуальним діям Брюса Мессі, який, набравши 6 очок поспіль, повернув впевненість своїм партнерам.

Четверта чверть стала справжнім тріллером. Кияни, завдяки триочковим Янга, Павлова та Мішули зуміли не тільки нівелювати відставання, а й вийти вперед — вперше зі старту матчу. Гості у тандемі Павлова та Джейкобсона якісно закрили трисекундну, але Хімік знайшов набрані очки зусиллями Зотова та Саллівана.

Гойдалки наприкінці матчу завершились тим, що команди увійшли в заключну хвилину за рівного рахунку — 59:59. Мессі прийняв невдале рішення у важливому володінні Київ-Баскета, залишивши останню атаку господарям. Хімік відповів втратою Саллівана замість двох очок на перемогу — овертайм!

Продовжкення війни на майданчику завершилось втратою командами лідерів — Павлова та Саллівана, які отримали по 5 персональних фолів за 2.5 хвилини до кінця овертайму.

Краще готовими до вирішального відрізку виявились господарі, а ікс-фактором Хіміка став Віталій Зотов, який не тілький приймав правильні рішення, організовуючи атаки, а й разом із Нельсоном набрав переможні очкі команди.

Таким чином, трофей Кубка України розіграють Хімік та Дніпро. Київ-Баскет свій наступний матч зіграє 8 жовтня на домашньому паркеті Палацу спорту “Венето-Sport». В рамках 1-го туру чемпіонату України команда Айнарса Багатскіса зустрінеться з Одесою.

Хімік — Київ-Баскет 76:68 ОТ (13:9, 15:16, 18:15, 13:19, 17:9)
Хімік: Нельсон (28 + 11 підбирань), Салліван (23 + 14 підбирань), Зотов (17).
Київ-Баскет: Мессі (15 + 4 підбирання), Близнюк (2 + 6 підбирань), Крутоус (3), Джейкобсон (14 + 11 підбирань), Коренюк (6 + 5 підбирань) – старт; Павлов (14 + 5 підбирань), Янг (8 + 4 передачі), Мішула (6), Сахнюк (0), Ковальов (0).