У Федерації баскетболу України підбили підсумки першого туру Суперліги Парі-Матч. Зокрема матчем тижня визнано поєдинок у Києві між Київ-Баскетом і Черкаськими Мавпами. Наступний поєдинок підопічні Євгена Мурзіна проведуть знов таки у столиці – 12-го жовтня проти БК Запоріжжя. Місце проведення – СК Меридіан. Початок: 18:30.

Матч тижня

Центральний поєдинок тижня, як за вивіскою, так і за наповненням, відбувся в Києві, де амбітний новачок Київ-Баскет грав проти Черкаських Мавп, які проводили свою першу гру в національній першості в ранзі чемпіонів. Можливо команди на старті сезону не продемонстрували свою найякіснішу гру, але сюжет вийшов цікавим, а вирвати перемогу черкасці зуміли лише на заключних хвилинах – ще за 3 з половиную хвилини до кінця основного часу зустрічі лідирували в рахунку кияни.

Рекорди тижня

Найрезультативнішим гравцем першого туру Суперліги Парі-Матч став бігмен Хіміка Сергій Павлов. Форвард южненського клубу набрав 27 очок у виїзній грі проти Одеси. Саме завдяки результативній грі бігмена гості лідирували впродовж першої половини, але після великої перерви Хімік не врятував навіть впевнена гра лідера в атаці.
Найбільшу кількість передач у першому турі віддали два гравці – новачок Черкаських Мавп Брендон Янг та захисник Миколаєва Сергій Попов. Обидва виконавці записали до свого активу по 7 результативних передач.
За підбираннями кращий показник у першого туру в активі новачка харківського Політехніка Джейсона Картера, який у виїзному матчі проти Дніпра зробив 11 підбирань.
Ну, а найефективнішим гравцем стартових матчей регулярної першості став усе той же Сергій Павлов. До 27 очок (7/11 двоочкових, 0/1 триочкових, 13/13 штрафних) форвард додав 8 підбирань (3 у нападі), 2 передачі та 1 перехоплення, а його рейтинг ефективності склав рекордні для першого туру 32 бали.
Також відзначимо вдалу гру форварда Запоріжжя Андрія Мироненка. Він став головним героєм домашньої гри проти Миколаєва, в якій набрав 24 очки (4/5 двоочкових, 5/11 триочкових, 1/2 штрафних), зробив 9 підбирань (4 у нападі) та 3 перехоплення (РЕ – 24).

Камбек тижня

Одеса стартувала з перемоги у дебютному матчі в Суперлізі Парі-Матч, однак не все в цьому поєдинку складалося для команди Олега Юшкіна гладко. Господарі поєдинку невдало починали матч і навіть мали двозначне відставання ще у першій половині, але у другій десятихвилинці скоротили відрив, а після великої перерви за рахунок серійного бомбардування з-за триочкової лінії (12/24 триочкових) виграли матч, програючи по його ходу 11 очок.

Сюрприз тижня

Несподіванкою матчу в Дніпрі стала поява на тренерській лаві гостей – харківського Політехніка, нової людини у тренерському штабі. Колишній головний тренер Будівельніка, який відпрацював з киянами 3 сезони, а у чемпіонаті 2016/2017 привів столичних до чемпіонства, допомагав Тимуру Арабаджи у якості асистента. Але вже у понеділок було оголошено про те, що саме Коваль буде головним тренером команди, а Арабаджи його асистентом.

Дебют тижня

Матч-відкриття сезону регулярного чемпіонату пройшов у Запоріжжі, де місцевий однойменний клуб у напруженій боротьбі в кінцівці дотис Миколаїв. Але окрасою стала не тільки напружена кінцівка, а й арена, яка приймала матч. Запоріжці вперше провели офіційну гру на паркеті оновленого Палацу спорту Юність – наразі однієї з найкращих арен України. Нагадуємо, що тут усі свої офіційні матчі проводитимуть не тількі підопічні Валерія Плеханова, а й зіграє національна збірна України, яка в листопаді прийматиме в Юності чемпіонів Європи словенців в рамках відбору на ЧС-2019.