Головний тренер жовто-чорних Айнарс Багатскіс розповів клубній пресслужбі останні новини із стану команди та поділився очікуваннями від майбутніх матчів Суперліги.

– У якому фізичному та емоційному стані наразі знаходиться «Київ-Баскет»?

– Емоційно, ментально ми знаходимося у непоганому стані. Щодо стану фізичного, в нас не вистачає двох гравців однієї позиції, і це дуже важко. По-перше, важко планувати тренувальний процес, руйнується все, що ми попередньо грали сім місяців. Це діє на нерви не тільки тренерам, але й гравцям. Остання гра (поразка «Запоріжжю» у 1/8 Кубку України – прим.) показала, наскільки важливі гравці 4-го номеру, високі сильні, які знають, що робити, і це поза статистикою. Якщо казати про статистику, наразі ми втрачаємо більш, ніж 20 очок та 10 підбирань, і іншим гравцям це доводиться компенсувати.

Я, як головний тренер, тренерський штаб повинен знайти вихід з цієї ситуації і баланс. Баланс у сучасному баскетболі – це для мене найголовніше. Баланс між гравцями різних позицій, баланс у нападі. Дуже важливо розуміти, що всі дії на майданчику впливають на подальші дії, кожна дія окремого гравця впливає на інших гравців – все взаємопов’язано. Це наша основна помилка. У іншому я не бачу проблем. Команда у хорошому фізичному стані. Звичайно, через те, що не вистачає двох гравців, іншим хлопцям доведеться грати більше хвилин, у прямому сенсі набагато більше хвилин. Чи готові фізично до цього гравці ми скоро побачимо.

– У квітні на «Київ-Баскет» чекає 6 поспіль виїзних ігор, усього команда протягом 21 дня зіграє 9 матчів. Що можете сказати про такий графік та як готуєтеся до поєдинків?

– На нас чекає, м’яко кажучи, нелегке випробовування. У цьому місяці чимало матчів, зокрема серію із 6 поєдинків на виїзді. І я не знаю, чого очікувати від цієї поїздки. З однієї сторони, наразі ми можемо готуватися тільки до першого матчу, з іншої – всі суперники нам добре знайомі, їм буде важко нас здивувати у ігровому плані. Головне, щоб ми самі себе не здивували з поганої сторони. У іншому, у команді хороша робоча обстановка. Наші гравці – професіонали, всі серйозно ставляться до справи, і на даний момент, вважаю, це найголовніше.

– Зі складу тимчасово випали не тільки гравці, але й декілька працівників штабу – асистент головного тренера Артем Сліпенчук, штатний лікар-масажист Сергій Гумела. Це ускладнює роботу?

– Нічого не залишається без наслідків. Ми тимчасово втратили Артема Сліпенчука – тренера, якому, як і у всіх командах, відведена своя роль, і у Сліпенчука в нашій команді велика роль. Втратили доктора, у якого, здавалося б головна задача – турбота про здоров’я команди. Також сьогодні стало відомо, що позитивний тест отримав й наш другий лікар. Просто чим далі, тим «веселіше». Але нам не потрібно багато думати про проблеми, нам потрібно думати над тим, як ці проблеми вирішувати.

– Враховуючи всі фактори, що впливають на команду останній час, як ви зараз розцінюєте шанси «Київ-Баскету» на перемогу у Суперлізі?

– Я залишаюся оптимістом. Продовжую позитивно дивитися на речі. На мою думку, цей сезон вже показав, що «Київ-Баскет» на вірному шляху, що не помилився у жодному гравці, в оцінці таланту й людських якостей – самовідданості, працьовитості. Це те, як я у ролі головного тренера бачу команду. Коли ми у повному складі, повна ротація 9-10 гравців, які один одного доповнюють та підтримують.

Раніше я казав, що якщо ми хочемо вижити у цьому сезоні, ми повинні берегти гравців. І зараз настав момент, останні два місяці, коли вже не варто більше нікого берегти. Зараз ми не повинні берегти ні себе, ні свої руки, ні руки суперника.

Вже наступного тижня команда вирушає до Тернополя на перший виїзний матч проти однойменної команди, який відбудеться у цю п’ятницю, 9 квітня. Згодом кияни зіграють проти «Одеси» та «Дніпра» – 11 та 14 квітня відповідно.