Головний тренер збірної України Айнарс Багатскіс викликав у збірну 5 баскетболістів Київ-Баскета, наставником якого також є він. Серед них капітан столичного клубу, Максим Пустозвонов. Форвард розповів сайту ФБУ про готовність команди до відбіркових поєдинків на Євробаскет-2021.

– Часу на підготовку було мало, що скажеш про зіграність команди?

– П’ять хлопців з Київ-Баскета зараз у збірній. Тому я гадаю, з комбінаціями в нас проблем не буде. А взагалі, тренер нічого нового не вигадував, ми відробляли комбінації які грають в усьому світі, нічого надскладного. Тому я гадаю, що за одне, два тренування, кожен щось підхопить і в плані зіграності проблем в нас не буде. З кожним з цих хлопців, особливо хто більш старший, хто не перший рік в збірній, я усюди пограв: в клубах, на чемпіонатах Європи, чемпіонатах світу, на зборах. Тож я їх розумію не те що з напівслова, а й з напівпогляду. Я знаю їхні слабкі і сильні сторони, так само як вони знають мої. Тому я не думаю, що з розумінням один одного в нас виникнуть проблеми.

– Щодо п’ятірки Київ-Баскета. Айнарс Багатскіс ваш тренер і на клубному рівні. Чи застосує він цей кулак, як ударний?

– Я не можу сказати, що ця п’ятірка буде ударною, бо в нас усі в збірній сильні. Є хлопці з Греції, з Іспанії. Вони грали у фіналах кубків в своїх країнах. Проте я гадаю, що все ж в якийсь момент це зіграє нам на руку, тому, що якщо тренер захоче зіграти комбінацію Ікс, наша п’ятірка її буде знати і це можна буде використовувати.

– В основі збірної Австрії є гравці, з якими Айнарс Багатскіс працював раніше: Рашид Махалбашич, Сілвен Ландесберг. Знання суперника особисто, надає перевагу?

– Зараз на такому рівні скаутінг, що можна подивитися кожного гравця, його сильні чи слабкі сторони. Так, звичайно це буде плюс, але я гадаю, що у суперників також є відео всіх матчів, скаутінг гравців, тому це особливо не грає ролі.

– На клубному рівні Київ-Баскет грає усюди: Єврокубок, чемпіонат України, скоро фінал чотирьох. Зараз на плечі гравців впала ще й відповідальність за збірну. Витримаєте?

– У нас в клубі багато матчів: Єврокубок, чемпіонат України, кубок, зовсім скоро фінал чотирьох. Проте це наше життя, вибору в нас немає. Ми підлаштовуємося під той графік який є. Та я розумію організаторів, якось потрібно вліпити в календар таку кількість матчів. Тому ми просто готуємося від гри до гри, дивимося матчі, аналізуємо команди. Зіграли гру — забули гру, граємо наступний матч і все. Просто готуємося від матчу до матчу не забігаючи наперед.

– Українська збірна повернула жовту форму, в якій востаннє грала в 2013 році. Тоді команда посіла 6 місце на чемпіонаті Європи, що є найкращим результатом в історії. Цього разу форма допоможе?

– Взагалі, мій улюблений колір — жовтий. Тому мені вона дуже подобається. Та все ж справа не в формі, а в нашому налаштуванні, у нашій якості гри та бажанні.