Головна чоловіча команда БК Київ-Баскет провела тренування у пульсометрах POLAR. Керівник групи, яка впроваджує наукові досягнення у тренувальний процес, Микола Безмилов залюбки погодився на пропозицію головного тренера Київ-Баскета Євгена Мурзіна і протестував команду.

Ці дані відкривають тренеру можливості розписати індивідуальні навантаження. Початкове тестування – бігові відрізки з поступовим підвищенням швидкості. Паралельно замірявся пульс.

Хто починав не встигати, після попередження знімався з дистанції. Одними з перших вибули Крік і Петров, що не дивно – хлопці нещодавно відновилися після травм і далекі від оптимальних кондицій. Челован, Луценко, пізніше Горобченко, які перед цим успішно виступили на етапі Суперліги 3х3 і витратили багато енергії, також зійшли. Компанію їм склали Сандул, Крутоус, Носков. А ось новачок Латкович виявився одним з найвитриваліших.

Євген Мурзін, головний тренер Київ-Баскета: – Раніше ця технологія була доступна тільки для національної збірної. Ми періодично перевіряли гравців, ступінь їхньої готовності. Бо ж не секрет, гравці приїздять до тренувального табору збірної у різних кондиціях, щоб мати повну картину їхнього стану. Зараз, дякуючи Богові, з’явилася така можливість для нашого клубу. То ж ми попросили наукову группу перевірити нашу команду. Ми маємо 10-денну перерву у чемпіонаті і хотілося б провести цей час з якомога більшою користю. Тобто подивитися – хто у якій формі перебуває і скорегувати наш тренувальний процес.

Микола Безмилов – голова комісії ФБУ з професійної підготовки тренерів, кандидат наук: – до 20 людей ми можемо бачити на екрані одного планшету, це дуже зручно. Провели тестування Yo-Yo. Воно дозволило побачити функціональну готовність гравця, скільки навантажень він може витримати. Це демонструє пульс. Більш готовий спортсмен більш ергономічно його виконуватиме. Плюс відновлення – як швидко людина відновлюється після таких навантажень. Усі ці критерії свідчать про готовність гравця, про його стан. Пульсові режими, які ми побачили, дозволять розрахувати зони інтенсивності для кожного учасника тестування.