5 січня у столиці Київ-Баскет і Черкаські Мавпи провели матч-відповідь ¼ фіналу Кубка України. Підопічні Євгена Мурзіна мали відіграти 18 очок, адже у першому матчі у Черкасах вони поступилися супернику 91:109. Матч-відповідь господарям виграти вдалося 76:69. І цей результат влаштовує Черкаські Мавпи, але…

Кияни розпочали досить жваво. Вони впевнено «плели» на паркеті СК Меридіан мережива своїх комбінацій, не забуваючи при цьому завершувати їх результативними кидками. Після того, як наприкінці першої десятихвилинки Михайло Горобченко реалізував три очковий і довів перевагу господарів до +14, завдання наздогнати Мавп здавалося вже цілком досяжним. Але підопічні Максима Міхельсона поступово пристосувалися до манери гри господарів і ще до перерви встигли скоротити відставання до 8 очок. Це означало, що Київ-Баскету протягом другої половини матчу треба було набрати на 10 очок більше за суперника, щонайменше. Але у третій чверті Мавпи продовжували гнути свою лінію і після кидка Коуклі скоротили відставання до +6.

Підопічним Євгена Мурзіна кожне зароблене очко давалося важко. Аби заволодіти м’ячем, щоразу треба було встигати бути першими на підбираннях. Тим не менш Мавпи не провалювалися нижче -10. Саме за такої переваги господарів суперники розпочали заключну чверть. На цьому відрізку черкащани також проявили характер. Той самий Коуклі данком за сім хвилин до кінця матчу скоротив відставання гостей до семи очок. Ще один цвях у наступній атаці “забив” Ткаченко – 56:61. Останню спробу досягти необхідної різниці здійснив киянин Носков, закинувши з-за дуги. Але на його трюльник не забарився відповісти влучанням Коуклі, ще й Бояркін результативно долучився у наступній атаці.

У підсумку Київ-Баскет виграв 76:69, і за сумою двох матчів перевага Черкаських Мавп над Київ-Баскетом склала +11 очок. Але  господарі матчу-відповіді подали протест на його результат. Причина -у складі суперника на майданчику грали одночасно чотири легіонери. А регламентом передбачена присутність тільки трьох іноземців. Якщо Директорат чемпіонату України розгляне протест на користь киян, Черкасам зарахують технічну поразку 0:20 і тоді саме Київ-Баскет здобуде путівку до Фіналу чотирьох.