Декілька днів тому ФБУ опублікувала список тренерів, які очолять молодіжні та юнацькі збірні команди у сезоні 2021/22. Серед них з’явилося ім’я асистента головного тренера чоловічої команди «Київ-Баскета» Артема Сліпенчука. Його підопічними стануть хлопці національної збірної до 20 років, а сама команда вирушить на збори вже у липні.

Окрім цього наразі Сліпенчук проходить навчання в академії для баскетбольних тренерів Євроліги, поєднуючи це з роботою в «Київ-Баскеті», який вже за декілька днів стартує у Кубку Європи ФІБА. Наша клубна пресслужба привітала Артема з посадою головного тренера молодіжної збірної та дізналася як проходить навчання в академії.

Розкажіть про своє навчання в академії. Звідки про неї дізналися та чому вирішили спробувати?

– Зараз я навчаюся у EHCB Coaches Academy (міжнародний освітній онлайн-проект для тренерів в європейському баскетболі – ред.). Бачив багато реклами у Інтернеті: на різних баскетбольних сайтах та інших баскетбольних ресурсах. Це привернуло мою увагу. На мій погляд, це дуже цікавий проект, якому наразі немає аналогів. Я не міг таке пропустити. Сплатив, отримав доступ.

Навчання триває вісім місяців в онлайн-режимі: почалося у першій половині грудня та триватиме до кінця серпня. Програма дуже грамотно зроблена: анатомія, біологія, окремо про фізичні складові, про безпосередньо баскетбол, тобто охоплює всі необхідні теми. Зробили дуже цікаво та якісно.

Чи правильно ми розуміємо, що з українського баскетболу окрім вас є тільки одна людина, хто також навчається в рамках цього проекту?

– Наскільки мені відомо, так. З України тільки я і Дмитро Болдаєв з БК «Дніпро». А загалом там велика платформа контактів, навчається 110 тренерів з різних клубів та країн.

Як виглядає сам процес навчання? Яка система?

– Наразі програма працює таким чином, що ми маємо три уроки на тиждень: понеділок-вівторок лекція на одну велику тему, у п’ятницю Q&A-формат, де можна задавати та обговорювати питання по цій темі з лектором.

Уроки проходять у Zoom, звичайно англійською, після отримуєш посилання з записом лекції на випадок, якщо не був присутній на прямому включенні. Тож дуже комфортно в цьому плані. Вони продумали гарний формат для тренерів, тому що всім важко протягом сезону регулярно з’являтися в онлайні.

Чи очікують на вас у кінці курсу якісь екзамени чи тести?

Я так розумію, що ні, здається, будуть дипломи чи сертифікати. Але мені це взагалі не принципово, бо для мене важливий лише той об’єм знань, який я отримую в процесі навчання. Попереду ще багато корисних та цікавих тем.

Вдається вже застосовувати знання на практиці?

– На початку ми проходимо анатомію, біологію, теми харчування спортсменів, тощо. Тож так, з’являється більше розуміння у багатьох питаннях. Це важливо для загального розвитку. Вважаю, будь ти асистент тренера, чи головний тренер, чи тренер з фізичної підготовки, ти повинен мати уяву про такі базові речі.

Чи багато нової інформації для вас?

– Так, особливо зараз. Тому що триває тільки другий місяць навчання, ми розбираємо анатомію, фізіологією і т.д., а це, скажімо, не моя найсильніша сторона.

Наскільки важко поєднувати навчання з роботою у «Київ-Баскеті»?

– Якщо людина справді хоче навчатися, вона завжди знайде час.

До цього списку додається робота зі збірною командою. Вітаємо вас з призначенням на посаду головного тренера молодіжної збірної. Що можете сказати з цього приводу?

– Мені запропонували – я погодився. Це дуже почесно представляти свою країну на міжнародному рівні. Звісно, в мене немає досвіду головного тренера. Але нестача досвіду як раз компенсується ентузіазмом та робочою етикою. Наша задача – побудувати конкурентний колектив, який буде викладатися на максимум заради перемоги у кожному окремому матчі. Подивимося, що з цього вийде.

Ви розпочали роботу зі збірною з першого дня, як тільки був оголошений список призначень?

Так, є певна робота, яку необхідно робити вже зараз. Але у будь якому разі основна увага зараз присвячена «Київ-Баскету»: попереду Кубок Європи ФІБА, а також регулярний чемпіонат. В мене є основні обов’язки в клубі, якими я займаюся з восьмої ранку до восьмої вечора. Якщо є можливість чи вільна хвилина, можу десь зробити кілька дзвінків з приводу збірної. Але фокус зараз, звичайно, на «Київ-Баскеті».

Вже через кілька днів Артем Сліпенчук у ролі асистента головного тренера вирушає з «Київ-Баскетом» до Болгарії на другий для столичної команди розіграш Кубку Європи ФІБА, де на команду чекає три матчі у рамках своєї групи.

Протягом трьох днів кияни зіграють з трьома різними суперниками – 26 січня команда Айнарса Багатскіса намагатиметься взяти реванш у Каменського «Прометея» за розгромну поразку в Суперлізі, 27 січня зіграє проти австрійського «Капфенбергу», а 28 січня – проти господарів болгарського бабла – «Рілскі».