Гравці Київ-Баскета Євгенія Спітковська, Анна Ольховик, Вікторія Кондусь і Олена Бойко перебувають на тренувальних зборах національної і молодіжної збірних України з баскетболу 3х3. Серед інших гравців збірної вони також стали учасницями досліджень науковця Миколи Безмилова, що асистує Володимиру Холопову на зборах.

Голова комісії ФБУ з професійної підготовки тренерів Микола Безмилов виконує на тренувальних зборах жіночих команд України 3х3 нехарактерну для своїх повноважень функцію. Він асистує головному тренеру Володимиру Холопову, але не у стереотипному розумінні цих обов’язків. Безмилов забезпечує науковий підхід до тренувального процесу. Зокрема, команда використовує систему «Пульс-онлайн», яка записує пульсові режими роботи кожного гравця. Про неї розповідає Микола Безмилов.

– Це обладнання допоможе визначити нам реакцію організму, і зокрема серцево-судинної системи, на навантаження. Ми бачимо, наскільки важко дається таке навантаження спортсмену. По швидкості відновлення пульсових параметрів до норми ми можемо говорити про ступінь готовності того чи іншого спортсмена витримувати випробування на чемпіонаті, в даному випадку Європи. Тобто ми онлайн можемо усе це спостерігати і звісно, керувати цим процесом. Дуже важливо тут досягти, щоб спортсменки працювали у тих зонах інтенсивності, які максимально наближені до умов змагань. Звичайно, повністю відтворити атмосферу саме змагань вкрай складно, бо там стресова складова усе ж таки має сильний вплив на виступ спортсмена. Наведу приклад: професор з Сан-Паулу Александр Морейро провів дуже цікаві спостереження і показав, що у спортсменів, які виступали в офіційних змаганнях, у них рівень картизолу у 3-4 рази вищий, ніж перед товариськими матчами. Тобто стан стресу звісно додатково мобілізує організм. І відтворити у спокійній ситуації те, що буде на змаганнях, практично неможливо. Але усе ж таки ми хоча б намагаємося за рівнем частоти серцевих скорочень наблизити гравців до тих режимів, у яких їм доведеться працювати в офіційних матчах. І під час виконання кидків, і під час виконання різноманітних вправ. Бо якщо в умовах змагань вони працюють у робочому режимі 180 – 190 – 195. А виконують кидки вони на пульсі 150 – 160, то ви прекрасно розумієте, що цей технічний прийом виконується не у тих режимах, які потрібно. Ось це ми намагаємося робити, щоб їх привчити, їхній організм до цих специфічних режимів. І ось така система вона дуже серйозно нам допомагає. Ми бачимо он-лайн стан спортсменок, не рахуємо пульс вручну. Це дуже зручно. Треба віддати належне ФБУ – вона зробила крок вперед щодо впровадження сучасних наукових розробок у тренувальний процес.