Головний тренер Айнарс Багатскіс та центровий Дмитро Скапінцев прокоментували першу перемогу в Кубку Європи ФІБА у матчі проти польського «Трефла».

Дмитро СКАПІНЦЕВ:

– Перш за все хочу привітати вболівальників з першою перемогою в єврокубку, нехай вона і видалася важкою. Сьогодні відчувалася божевільна підтримка трибун – саме атмосфера в залі допомагала рухатися до успіху. Здорово, що почали позитивно. Постараємося і далі утримувати цю планку.

Про матч скажу так: діяли добре, але відрізками. Траплялися збої, які відкидали назад, через що було непросто. Починали агресивно, потім збивалися, запал пропадав – то не могли вибрати хороші моменти для кидка, то захиститися грамотно. Періодами програвали підбір, але, на щастя, знайшли способи компенсувати допущені помилки.

– Розкажи, що відчував в останні секунди матчу?

– За останній місяць провели два овертайми, тому заключні хвилини будь-якої зустрічі тепер хоч і зустрічаємо з хвилюванням, але воно вже контрольоване. Так, пропустили триочковий від Брендона Янга, проте сам по собі кидок був важким, через руки – тут команда зробила, що могла. Потім виникли проблеми з введенням м’яча з ауту. Але ми вірили в позитивний результат. Думаю, те, що не впали духом і боролися до кінця, допомогло в підсумку здобути перемогу.

Айнарс БАГАСТКІС:

– Як тренер радів стартовим 20 хвилинам – демонстрували баскетбол високої європейської якості. Скажу більше, скористайся на повну котушку моментами, які надавала польська команда, то вже за підсумками першої чверті вели б з різницею очок 15 мінімум. Ну до перерви так точно, адже втратили м’яч лише раз і мали катастрофічний відсоток по реалізації кидків як з-під кільця, так і з периметра. На жаль, своїми шансами не скористалися – не вистачило досвіду. Його не можна купити або позичити. Щоб його набратися, треба пройти крізь труднощі. І ось у другій половині ми саме цим і займалися – добре, що в підсумку забрали ноги.

Польська команда дуже досвідчена: вони не поспішають, грають впевнено, використовують кожну ситуацію, щоб завершити атаку з високим відсотком. Ми хоч гідно їм протистояли, але деякі установки все ж не виконали.

Наприклад, перед матчем говоримо гравцю: «Дивись п’ятому номеру суперників в очі, стеж за ним, і не важливо, що відбувається у тебе за спиною. Читай його дії, не відволікаючись на маневри навколо. Ясно?». Відповідає: «Ясно». Не минуло й чотирьох хвилин зі старту матчу, як у польської «п’ятірки» дев’ять очок на рахунку. Ну, куди це годиться? .. Проте, радий, що все закінчилося добре.

До того ж, через три тижні ми будемо зовсім іншою командою. Поляки до матчу теж зміняться. Але навряд чи стануть діяти в радикально іншій манері. Ми ж станемо не просто більш агресивними, але ще і розумними – досвід подальших матчів в Кубку ФІБА піде на користь.

– Сьогодні відмінно спрацювала широка ротація …

– Інших варіантів використання гравців не розглядали, адже вже в п’ятницю нас чекає «Прометей», так би мовити, «тірамісу українського баскетболу» – самий «солодкий» суперник в Суперлізі. Адже він сьогодні без особливих варіантів у Лізі чемпіонів програв, так? Значить, постараються свою злість від невдачі зірвати на нас, тому буде непросто подвійно.

На додачу ми втратили Андрія Войналовича – поки не знаю, на який термін, зараз доктор над ним чаклує, але оптимізму щодо діагнозу не відчуваю. На жаль, це невід’ємна частина гри. Але навіть за таких несприятливих обставин будемо боротися – і постараємося дати чемпіону бій.