Головний тренер Айнарс Багатсткіс та американський легіонер Джефф Гарретт прокоментували перемогу над «Дніпром» у принциповому протистоянні на післяматчевій пресконференції.

Джефф Гарретт:

— Вважаю, провели відмінний матч. З самого початку ми диктували темп, грамотно вибирали моменти для кидків, потрапляли з хорошим відсотком. Це призвело не просто до перемоги, але до вельми якісного баскетболу з боку «Київ-Баскета». Радий чи власні виступи? Скажімо так, задоволений. Так, були моменти, коли промахувався по кошику з позицій, звідки зазвичай забиваю. Але в цілому гарно виступив, оскільки очки, які набрав, допомогли команді переграти «Дніпро».

— Наскільки важко було проводити матч менше ніж через дві доби після попереднього?

— Команда готувалася до цього протягом літа. Постійно тримали в розумі, що доведеться на якихось відрізках виступати без перерви. Тому особисто для мене особливих труднощів коротка перерва між іграми не викликала. Це наша робота.

— Що скажете про поєдинок проти «Сопота» в Кубку ФІБА?

— Думаю, можу виступати від імені всієї команди. Ми всі в передчутті старту на міжнародній арені. Для мене особисто, як і для багатьох хлопців в «Київ-Баскеті», матч взагалі стане дебютним у цьому турнірі. Тож дуже чекаємо початку цієї цікавої подорожі.

Айнарс Багатскіс:

— За складом, можливостям і якості виконавців «Дніпро», безумовно, є однією з провідних команд в Суперлізі. На тлі такого сильного суперника було цікаво подивитися і зрозуміти наші реальні можливості, нашу силу. Дивлячись зараз на табло, можу з упевненістю сказати: практично вся стартова чверть години у виконанні «Київ-Баскета» – максимально якісна за змістом з того, що взагалі тільки можна уявити в баскетболі. Максимально обгрунтований і ефективний напад, агресивний захист, виконання абсолютно всіх установок і доведення до розуму рівно тих комбінацій, які під «Дніпро» готували. Гості діяли добре – повірте, це не порожні слова. Але стартові хвилин 13-14 ми перевершували їх у всьому, у команди виходило дійсно все.

Але тільки дилетант в баскетболі міг думати, що так буде тривати вічно. За рівнем комплектації і досвіду «Дніпро» в цьому чемпіонаті здатний дати фору багатьом. Тому ми чекали, що шальки терезів гойднуться в іншу сторону, як тільки тренер гостей почне реагувати на невдачі. Плюс у них знайшовся свій джокер, який, напевно, сьогодні другий день народження міг відзначати – потрапити шість з восьми дальніх в такій важливій зустрічі вийде далеко не у кожного. Не скажу, що «Дніпро» повністю повернувся в гру, але команда впритул підійшла до того, щоб перехопити ініціативу. Однак ми утримали потрібний результат. Можливо, в тому числі і тому що вирішив спеціально сьогодні трохи вкоротити ротацію: всі, хто виходив на майданчик, вклалися в перемогу.

— Чи відрізнявся «Дніпро» сьогодні від тієї команди, з якою «Київ-Баскет» грав в передсезонному турнірі?

— Якщо тільки тим, що ступінь ризику, який тренери можуть собі дозволити, менша. В іншому ж це максимально конкурентна команда: такою була у вересні, такою залишилася і сьогодні. З цим суперником завжди дуже цікаво мірятися силами, оскільки з усіма українськими виконавцями співпрацював в клубі або збірній. Вони дуже хочуть себе показати і проявити, оскільки через півтора місяці національній команді брати участь у відборі Кубка світу. Вважаю, всі поважаючі себе баскетболісти мріють опинитися в збірній – і тому будуть зі шкіри геть лізти, щоб отримати виклик і пробитися до складу. І сьогоднішній матч не став винятком з правил.

— Над чим старанніше всього будете працювати перед матчем Кубка Європи?

— Над відпочинком. Зараз переходимо на режим «гра або відпочинок». Місця для тренувань не залишається. Коли команда проводить три матчі на тиждень, часу на додаткові заняття просто немає. Зараз важливо перезарядити батарейки, накопичити емоції. Тому у вівторок легке заняття, а в середу вже перший бій в рамках Кубка ФІБА. Перед ним треба забути про перемоги, добутих у вихідні. Все починаємо з чистого аркуша: кожна гра як остання, кожне очко вирішальне. Тому важливо заспокоїтися і зі світлою головою вийти на міжнародну арену.