Головний тренер Київ-Баскета Айнарс Багатскіс прокоментував перемогу своїх підопічних над Миколаєвом 96:91 у Суперлізі Парі-Матч.

– Те, що ви бачили у виконанні Київ-Баскета – на діях команди позначилася втома. За шість днів провели три гри з переїздами. По-друге, мали місце тактичні ньюанси, як ви любите говорити, у нападі і захисті. Я навіть не знав, що Миколаїв здатний так добре зіграти у захисті, що він може так само відіграти чверть, як Дніпро. Без фолів – це круто. У перших двох чвертях суперник переважав нас у грі 1 на 1, додади до цього гарну гру на підбираннях і 30 очок закинув з “фарби”. Треба було зібратися, “здешевити” у захисті. Віддали Приймаку усе, що він може закинути. Але ми зупинили інших гравців. Хлопці молодці, грали через “не можу”.

– Оцініть гру проти вас Петерсона?

– Нехай він кидає, скільки він закинув – 22? Зазвичай він набирає 25, то ж ми ще добре зіграли проти нього. Він закидатиме у будь-якому разі. Питання – які кидки? Тоді, коли перед Новим роком вони нас тут обіграли, пам’ятаєте, який у них був значний відсоток реалізації триочкових? У захисті ти ніколи не закриєш усе. Щоь віддаєш, щось береш. Якби ми на початку використали усі свої вільні кидки, вже до 15-ї хвилини мали б перевагу +20. Але це баскетбол, треба влучати і з “вільних” кидків. Інша справа, у нас зараз півкоманди – порожні, якщо говорити про ноги. А гра починається тоді, коли твої ноги є агресивними і свіжими. Але виграли, забули.

– На вихідний заслужили?

– Так, звісно. Завтра вихідний. Якщо так подивитися – Богдан Близнюк грає з бронхітом, через “не можу”. Але у прямому сенсі це показує, що гравцям не байдуже, вони дорожать командою. Є здорове Его: ми хочемо виграти! А міг би лежати вдома. Плюс ще одна втрата Кейсі (Шеферд, вирізали апендицит, проведе два тижні поза грою – ред.) – це не може пройти безболісно. Якщо нашого найкращого асістера вже нема у трьох іграх. Але ми знайшли можливість компенсувати це.

– На трай-ауті був Марек Классен. Він залишиться?

– Так, залишиться. Зараз він зіграв відсотків на 50 своїх можливостей, але краще, ніж я очікував. Не може бути такого дива, що хлопець не грав з серпня, приїхав і заграв. Знов таки, у нього “порожні ноги”. Він може 3-4 дні грати на свіжості, а потім йде спад, це фізіологія. А зараз з ним все буде окей. Бо є 3-4 дні підзарядити батарейки. А потім знову за 13 днів шість ігор.