Центровий Київ-Баскета В’ячеслав Петров розповів, коли відновиться після травми, чому команді часом бракує стабільності і закликав вболівальників підтримати Київ-Баскет у домашніх матчах з Політехніком (6 грудня) і Дніпром (8 грудня).

– У другій кубковій грі з Тернополем я підвернув гомілкостоп, це сталося ще у першій чверті. Лікар поставив діагноз – розтягнення, лікування відбувається добре, ескулапи усе роблять правильно і мої справи покращуються. За прогнозами, я зможу приєднатися до команди вже з понеділка. Може тренуватимуся ще без повного контакту, але вже у загальній групі.

– Розстроївся, що травма завадила прибути до тренувального табору збірної України (Петров був серед тих, кого викликали на матчі зі словенцями та іспанцями – ред.)?
– Звісно, це прикро. Був значний шанс зіграти у цих матчах. Бо ж не всі ті хлопці, що грають на моїй позиції, приїхали, зокрема з Євроліги, з НБА. Отже, міг зіграти, допомогти збірній, було прикро, але знов-таки, після гри у Тернополі поговорили з тренером і вирішили, що такий варіант (не приїзд до збірної – ред.) буде оптимальним зараз. Треба повністю відновитися і продовжити сезон після цього вікна ФІБА.

– Київ-Баскет у регулярному чемпіонаті Суперліги Парі-Матч грає не завжди стабільно. У чому причина?
– Дійсно, сезон не з легких. Склад підібрали гарний. Але ми ще, як кажуть, шукаємо одне одного в ігровому плані, намагаємося згуртуватися. Якщо, скажімо, взяти нашу першу позицію, то не буде великою таємницею, що вона у нас є проблемною. На цій позиції у нас грають молоді гравці Михайло Горобченко і Кирило Подковиров. Доводиться ще й Моріса використовувати на цій позиції, бо молодим ще бракує досвіду вирішувати питання у важливі моменти матчу. Отже, на Моріса лягає багато відповідальності і це ускладнює певним чином командну організацію. Але ми усе налагодимо. Зараз маємо вікно, а це півтора тижня тренувань, і тренери працюють над цим. Думаю, усе буде гаразд.

– Найближчі суперники – Політехнік і Дніпро. На що можна розраховувати вболівальникам Київ-Баскета у цих матчах?
– Розраховую, що у цих іграх я вже візьму участь. Якщо процес відновлення триватиме так само, до матчу з Політехніком 6 грудня буду готовий. А харків’яни попри те, що замикають турнірну таблицю, зараз підписали дуже гарних легіонерів і вони дуже небезпечні. Політехнік це продемонстрував наочно, обігравши на виїзді Одесу з перевагою +18. Отже, розслаблятися з Політехніком жодним чином не можна. Так само і з Дніпром. Дніпро є Дніпро – з ним ігри складні завжди. Баксетбол у їхньому виконанні неординарний. До того ж вони підписали Кирила Фесенка. Відтак зараз у них два дуже гарних центрових – і Натяжко, і Фесенко. Боротьба з ними буде вкрай цікавою і напруженою. Користуючись нагодою запрошую усіх наших прихильників на трибуни СК Меридіан. Приходьте і вболівайте за Київ-Баскет!

– Чи почуваєшся ти вже своїм у столиці України?
– З цим усе добре. Обжився, звик, жодних проблем у Києві нема. Якщо і були якісь питання – хлопці по команді допомагали, підказували. Все гаразд.

– Ти провів разом з Морісом Кріком олімпійський урок для школярів. Які враження?
– Такі зустрічі потрібні. Маю на увазі і психологічне розвантаження, ви ж бачите, які політичні процеси мають місце в Україні, і популяризацію нашої улюбленої гри. Ці хлопці і дівчата перебувають на початку свого шляху, вони мають вибір – як рухатися, в який бік? Ми завдяки баскетболу показуємо – треба дотримуватися здорового способу життя. Я теж отримав море позитивних емоцій.