Форвард Київ-Баскета Павло Крутоус, якого викликали до збірної України на матчі відбору чемпіонату світу-2019 з іспанцями та чорногорцями, розповів про шанси на успіх «жовто-синіх» у цих протистояннях, а також поділився враженнями від прикарпатських передсезонних зборів Київ-Баскета.

– Відверто кажучи, виклик до збірної не став для мене несподіванкою. Я вже був у тренувальному таборі головної команди цього літа. Я тільки «за», якщо можу чимось допомогти, чому б і ні. Виклик до збірної – це завжди шанс проявити себе, до того ж чудова нагода потренуватися і зіграти разом з найсильнішими гравцями України, отримати новий досвід. Якщо вже висловлюватися високими словами – допомогти Україні пробитися на чемпіонат світу.

– Як сприйняв інформацію, що цього разу виклик до збірної отримали українці з НБА Лень і Михайлюк?
– Я думаю, для команди це буде щось нове. Їх довго чекали, нарешті усе зрослося. Думаю, це однозначно посилить склад і має посилити гру команди. Усе залежатиме від того, як ми зіграємося, як відбудуться ці короткі збори, як ми підготуємося, з якою самовіддачею гратимемо. Вважаю, що як мінімум буде цікаво.

– Іспанія – команда-гранд, але ж і з нею треба грати на перемогу?
– Нам треба витискати максимум у матчах з усіма командами. Словенія, Іспанія? Хоча б гру у протистояннях з ними треба чіпляти. І викластися на усі 200%. Бо це – реальний шанс пробитися на чемпіонат світу, який дається раз, ну може пару разів у житті, ось такі кваліфікації. Я думаю, зараз у баскетбол грають усі і треба вірити тільки у себе.

– Наскільки може допомогти підтримка рідних трибун у таких поєдинках, як домашній матч з іспанцями?
– Особисто я вважаю, чим більше людей прийдуть на матч, буде і підтримка сильнішою і, звісно, атмосфера кращою. Це знає кожний гравець-баскетболіст – що значить грати при своїх трибунах, коли велика кількість людей тебе підтримує. Я думаю, і для вболівальників це чудово – подивитися такий матч, і для гравців це подвійна мотивація. Ми раді кожному прихильнику, ваша підтримка незамінна!

– У Київ-Баскета завершилися передсезонні збори (тривали з 21-го по 30-те серпня – ред.). Наскільки команді вдалося згуртуватися?
– Ми ще не у повному складі проходили збори. У нас ще не всі легіонери прибули і команда не завершила процес комплектації. А на цих зборах головним заданням було працювати над своїм фізичним станом. Над витривалістю. Думаю, говорити про те, у якому стані команда, ще зарано.

– Тобі важко було витримувати навантаження, що пропонував Євген Мурзін на тренуваннях?
– Усі знають, що Євген Вікторович проводить дуже гарні, інтенсивні збори. Для мене пройти було трохи легше за інших. Бо я влітку пройшов збори і з національною збірною у червні, і з другою збірною перед турнірами в Китаї. Для мене це будуть вже четверті збори з національною командою, то ж в Івано-Франківську працювалося легше. Не скажу, що усе було настільки легко, нам одному диханні. Скрізь треба працювати. Потім робота дасть свої плоди, після таких зборів стаєш сильнішим, – я сподіваюся.

– Команду з дня на день поповнять два американці, готові до цього?
– Київ-Баскет дебютує у Суперлізі. І два легіонера – це добре, як для першого сезону. Інша справа, у якій формі вони перебувають і як вони увіллються в колектив. Будемо помагати, а там вже усе залежатиме від них. Думаю, вони також мотивовані, тож проблем з адаптацією у колективі не буде.