Завдяки вражаючому камбеку «Київ-Баскет» вдруге за сезон переграв «Будівельник» у столичному дербі, виборовши 14 перемогу у 16 зустрічах. Своїми враженням від гри на післяматчевій пресконференції поділилися один з лідерів команди Богдан Близнюк та головний тренер Айнарс Багатскіс.

Богдан Близнюк: Знову була важка гра. Багато енергії. Обидві команди боролися. Я гадаю, що після ситуації з Брюсом наша енергія зросла. В кінці ми позабивали свої кидки, зробили гарний захист, цього нам сьогодні вистачило. Не думаю, що команда задоволена тим, як ми зіграли, але ми завжди раді перемозі. Щодо того, чи була задача тримати Гейба Дево, так, сьогодні в нього було пару відкритих кидків, але й важкі він також влучив. Деколи так буває, що «гаряча» людина забиває. Ми могли з цим краще поратися, але вийшло так.

Айнарс Багатскіс: Я не робив акцент на тому, що це дербі, що всі чекають на матч між двома класними командами, але у гравців на підсвідомості це було. Я радий за те, як ми почали, як грали перші 6-7 хвилин, фізичний баскетбол, терплячий. Не було технічного браку: якщо суперник щось забив, він зробив це з перешкодою. Вже чергову гру проблеми у нас починаються тоді, коли починаються заміни. Це, м’яко кажучи, не нормально, коли виходять наступні 4-5 гравців з лавки, вони одразу приносять за 6-7 хвилин -40. Це означає, що іншим гравцям згодом доведеться робити подвійну роботу, щоб відбити ці очки назад. І це зараз головна проблема. Це було у матчі з «Запоріжжям», з «Прометеєм» і сьогодні. Я дуже радий за Крутоуса, за Мішулу, що вони змогли після такої невиразної гри до перерви себе переломити і зробити величезну роботу у захисті і, звичайно, влучити свої кидки у нападі. Не думати, а кидати, кидати і влучати.

Потім, коли вже гра зрівнялася, це частина баскетболу – удача. І своєю роботою, своєю грою ти повинен удачу заслужити. Але те, як кидав Дево, те, як кидав Дево, як кидав Девенпорт – гравець, що у минулому сезоні влучав не більше 20%, сьогодні влучає 4/4. Це не було сюрпризом, але це вплинуло на нашу гру і особливо на гру «Будівельника», тому вони і вигравали чверті. Інше було зрозумілим: один на один, три малих розігруючих, плюс топ пік-н-рол. Може, у кінці, все ж таки можна сказати, що ми перемогли, тому що десь пощастило, маємо що маємо. Але повторюся, це потрібно заслужити. Будь-яку удачу потрібно заслужити. Головне, що у мене немає ніяких докорів з приводу останніх атак до наших гравців, тому що там не було трьох-очкових кидків. Ми все ж таки тримали у голові, що якщо б влучили, був би тайм-аут та екстра-ситуація. Тож, найголовніше у цій грі була перемога.

Я не можу сказати, чи заважає команді натиск від європейського кубку, що наближається, не можу сказати, що у їх головах. У нас є гравці, що чекають на народження дитини, є гравці, що десь втратили спортивну форму, відновлюючись після травми. Водночас, ви не уявляєте, з яким кайфом я приймаю участь у тренуваннях, спостерігаю за тим, як команда бореться, як старається. Найважливіше те, що ми кажемо та робимо на тренуваннях, те, що приносимо на ігри. Не може бути такого, щоб гравець за 3 хвилини гри виглядав по-різному. Не зважаючи на те, який рахунок, яка хвилина матчу, він повинен бути стабільним. Це найголовніше – добитися стабільності.

Щодо пропозиції ФБУ грати заключні кола Суперлгіги у баблах, чому й ні. Головне – це безпечніше. Бабли також бувають різних форматів, не знаю, який саме ми будемо грати. Щоб зіграти ці чотири кола, що заплановані, мабуть, це єдиний правильний вихід.

Що сказати з приводу дебюту Тревін Тібодо, він сьогодні був у космосі. Він прилетів тільки три дні назад, тож у прямому і переносному сенсі вітав у космосі, у повітрі. У гравця шалені атлетичні данні, але він зовсім не зрозумів, де він знаходиться. Якщо звернутися до статистики, він програв три хвилини і з цього вийшло -13, здається. Це збіг обставин, не те, що через нього забили, або ще щось. Але ми його взяли, щоб він посилив нашу гру біля кільця, і якщо хлопець зможе заспокоїтися, зрозуміти, куди він приїхав, то його чекає велике майбутнє. У Європі слідкують за «великими гравцями», і він може таким бути. Буде, чи не буде – питання. Але будемо намагатися.

Вже через кілька днів «Київ-Баскет» вирушає до Болгарії на груповий етап Кубку Європи ФІБА, де зустрінеться з командами із Австрії, Болгарії та з українським «Прометеєм», у останньому матчу з яким кияни зазнали прикрої поразки у рамках української Суперліги. Тож, найцікавіше попереду.